הריסת מבנה ישן. צילום: צוף סגרון
הריסת מבנה ישן. צילום: צוף סגרון

התחדשות עירונית ברחוב בלוך בתל אביב

בניין ישן בן שלוש קומות משנות ה-50 נהרס במרכז תל אביב ובמקומו יקום בניין חדש עם 22 דירות על פני שבע קומות
אירית מטיאס | 03.07.2022

חברת "בונים בעיר" מקבוצת בוני התיכון השיקה את פרויקט "בלוך 10" בתל אביב. החברה פינתה והרסה בניין מגורים ברחוב בלוך  במרכז תל אביב סמוך לכיכר רבין, לצורך הקמת בניין חדש שצפוי להתאכלס במהלך 2024.

הבניין הישן נבנה בשנות ה-50 והיו בו שלוש קומות עם 13 דירות ששטח ממוצע של כל דירה 75 מ"ר כל אחת. בבניין החדש תהיינה 22 דירות על-פני 7 קומות, ביניהן דירות מיוחדות הכוללות דירות גן, מיני פנטהאוז ופנטהאוז. בעלי הדירות הקיימים יקבלו תוספת של 10 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת שמש וחניה תת קרקעית, תוספת על הדירה שהייתה בבעלותם. את הבניין תכנן האדריכל מזור-פירשט ואת העבודות מבצעים בוני התיכון. עורך הדין שמלווה את הפרויקט הוא גיא מדמוני לנדאו.

הבניין שאמור לקום. הדמיה: בונים בעיר

הבניין שאמור לקום. הדמיה: בונים בעיר

הדר פלג, סמנכ"ל בונים בעיר: "אירוע הריסה של הבניין במסגרת התמ"א, הוא אירוע שמסמל התחלה חדשה ומרגשת, עבורנו ובעיקר עבור המשפחות שמפנות את בתיהן לטובת כניסה לדירות החדשות שישדרגו את רמת החיים של כל אחד ואחת מהדיירים הוותיקים ואלה שצפויים להצטרף לבניין. ניהול פרויקט של התחדשות עירונית הוא אתגר גדול ולכן, מהותי הניסיון הרב של החברה הן כיזמית והן כמבצעת בפועל".

קטגוריות: נדל״ן ותכנון

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אירוע ההריסה מסמל הרס בית הגידול של כל בעלי החיים הקטנים שהיו בחצר ובסביבה, של הגליית חתולי החצר מביתם, של סיוט מתמשך במשך כמה שנים לבתים הסמוכים ולכל העוברים והשבים.