סגן ראש העיר לדיאנסקי ממחזר בקבוק במתקן החדש. צילום: פרטי
סגן ראש העיר לדיאנסקי ממחזר בקבוק במתקן החדש. צילום: פרטי

עמדת האכלה סביבתית: ממחזרים בקבוקים ומאכילים חתולים

העירייה הציבה לאחרונה שני מתקנים האכלה לחתולים - שפועלים בכל פעם שממחזרים בקבוק פלסטיק. המתקנים הוצבו בכיכר מסריק ובשדרות מוצקין
איתי בכר | 03.01.2022

איך אפשר גם למחזר ולשמור על הסביבה וגם לדאוג לרווחם של חתולי הרחוב – וכל זה בפעולה אחת? התשובה, מסתבר, פשוטה ממה שאתם חושבים: עיריית תל אביב-יפו הציבה בשבוע האחרון שני מתקנים האכלה חדשים לחתולי הרחוב בעיר.

המתקן עובד לפי מנגנון ייחודי: בכל פעם שמכניסים אליו בקבוק פלסטיק המיועד למיחזור – המתקן מוציא מנת מזון לחתולים. המכונה מתוכנתת כך שבמידה ויוכנסו הרבה בקבוקים במכה אחת, תשתחרר כמות קטנה של אוכל יבש, שהמלאי שלו יחודש לאחר שייאכל וזאת כדי למנוע קלקול המזון. כמו כן, המכונה סולארית ואינס נדרשת לחיבור חשמל או מים.

המתקן בכיכר מסריק. צילום: באדיבות עיריית תל אביב יפו

המתקן בכיכר מסריק. צילום: באדיבות עיריית תל אביב יפו

מטרת המיזם היא לעודד את תושבי תל אביב יפו למחזר את בקבוקי הפלסטיק שהם צורכים, ועל הדרך לעזור לרווחתם של חתולי הרחוב (אל תדאגו – הם מחוסנים). עד כה הוצבו שני מתקנים – האחד בכיכר מסריק והשני בשדרות מוצקין. מדובר בפיילוט ראשוני, ובמידה ויצליח יוצבו מתקנים נוספים ברחבי העיר כולה.

בעיריית תל אביב יפו מציינים גם כי ״במקומות שונים במרחב הציבורי של העיר מתקיימת פעילות של תושבים המאכילים חתולים חסרי בית באופן עצמאי ומתוך דאגה לרווחת בעלי החיים. פרויקט מתקני המיחזור  שוי לאפשר האכלה של אותם חתולים באופן מסודר, תוך שמירת סביבה נקיה ומניעת מטרדים״. עוד אומרים בעירייה כי ״הרעיון מאפשר שימוש שאינו מהווה מטרד של לכלוך ומסייע בחינוך אנשים למחזור״.

המיזם מגיע שבועות ספורים לאחר הוצאתן של המחזוריות מרחובות העיר בשל חוק הפיקדון החדש. מפי תושבים בעיר נשמעה ביקורת כי הוצאת המחזוריות תפגע בסביבה, שכן רבים ימנעו מללכת לסופר ולמסור את הבקבוקים למחזור. כעת, יותר תושבים יוכלו למחזר בקבוקים בקלות וסמוך לביתם.

סגן ראש העירייה ראובן לדיאנסקי התייחס למיזם החדש בפוסט שפרסם בפייסבוק: ״לפני למעלה משנה ביקשתי לקדם פרויקט סיוע כספי למאכילי/ות חתולי הרחוב, אשר מוציאים מאות ואלפי שקלים מכיסם הפרטי מדי חודש. אני סבור שאנחנו כעירייה צריכים לסייע ולקחת חלק בהאכלת חתולי הקהילה".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *