עדי גזית בכיכר המדינה. צילום: גדי סיירה
עדי גזית בכיכר המדינה. צילום: גדי סיירה

תוספת של 280 מיליון ש"ח למימון פרויקט כיכר המדינה

מדובר במימון החוץ בנקאי הגדול ביותר לפרויקט מגורים בישראל, המוערך בתקציב של כ-4.3 מיליארד שקלים
אירית מטיאס | 28.07.2022

חברת ברקת, בניהול עדי גזית, מהחברות המובילות במתן אשראי בענף הנדל"ן, דיווחה על אבן דרך נוספת בקידום פרויקט הענק בכיכר המדינה בתל אביב.

ברקת שצפויה להעמיד את המימון לפרויקט כיכר המדינה מעדכנת כי כחלק ממקורותיה החברה התקשרה עם כלל ביטוח בהסכם לקבלת הלוואה נוספת לטובת מימון הפרויקט בסכום כולל של כ-280 מיליון שקלים.

בחודש מאי האחרון עדכנה החברה כי תקבל הלוואה בסך של עד כ-1.7 מיליארד שקלים מחברות הביטוח, מגדל וכלל, לטובת מימון הפרויקט.

במסגרת הפרויקט הייחודי והיוקרתי בכיכר המדינה, יוקמו שלושה מגדלי ספירלה זכוכית שיכללו כ- 450 דירות, כל בנין ימנה כ- 40 קומות מעל חניון תת קרקעי לשימוש אישי (906 מקומות חניה), וחניון ציבורי בבעלות פרטית (720 מקומות חניה), פארק ואגם מלאכותי בשטח של כ-50 דונם. הפרויקט יבנה ב"ככר המדינה", רח' ה' באייר, תל אביב- יפו בשטח של 77.7 דונם. אדריכל הפרויקט הוא משרד אדריכלות אסקי מור סיון.

עוד עדכנה ברקת בחודשים האחרונים כי היא מצויה בתהליך של חתימות על הסכם מימון עם כ-240 בעלי זכויות בכיכר המדינה בת"א להעמדת מסגרות אשראי לטובת הקמת הפרויקט, כאשר סך האשראי שיועמד על ידי ברקת לפי הסכם המימון עומד על מעל 2 מיליארד שקל. הפרויקט סיים את שלב החפירה והדיפון, וכלל העבודות צפויות להימשך כ-5 שנים.

עדי גזית, מנכ"ל ברקת: "העמדת האשראי היא צעד משמעותי לברקת, המשלים את המימון לפרויקט המגורים המורכב והיוקרתי, המוערך בתקציב של כ-4.3 מיליארד שקלים. מדובר בפרויקט מורכב ואדיר ממדים".

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים הוסיף: "פרויקט כיכר המדינה הוא פרויקט חדשני שלקח עשרות שנים להכשיר את הקרקעות לבנייה עליהן, ואנחנו שמחים להיות שותפים באחד מהפרויקטים המשמעותיים מבחינת היקף ההשקעה שנעשו בישראל".

יוסי דורי. צילום: סיון פרג

יוסי דורי. צילום: סיון פרג

קטגוריות: נדל״ן ותכנון

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *