מעון פרח בתל אביב. צילום :דוברות פרח
מעון פרח בתל אביב. צילום: דוברות פרח

פרח חדש בצהלה

רשת פרח לחינוך מיוחד מפעילה עשרות מסגרות בפריסה ארצית לילדים בכל הגילאים ובמגוון רחב של לקויות וצרכים מיוחדים. בימים אלה נפתח מעון נוסף בתל אביב, הפעם בשכונת צהלה
רותי בוסידן | 22.08.2022

. בימים אלה נפתח מעון נוסף של רשת פרח לחינוך מיוחד בתל אביב, בנוסף למעון שכבר פועל בנחלת יצחק, הפעם בשכונת צהלה. אם עד היום הילדים התל אביבים היו נוסעים לערים סמוכות היום יש להם מענה נוסף קרוב לבית.

רשת פרח לחינוך מיוחד מפעילה עשרות מסגרות חינוך מיוחדות מאוד בפריסה ארצית, לילדים בכל הגילאים ובמגוון רחב של לקויות וצרכים מיוחדים.  מדובר ברשת מובילה שכיום לומדים בה כ-15 אלף תלמידים עם כ-4,000 אנשי צוות. רשת פרח עובדת יד ביד עם כל הרשויות ומשרדי הממשלה הרלוונטיים

מעון פרח החדש שנפתח בימים אלה בשכונת צהלה בתל אביב מיועד לילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש ויהיו בו שתי כיתות תקשורת – כיתה לילדים על הספקטרום האוטיסטי, וכיתה שיקומית (עיכוב התפתחותי ושיקומי). במסגרת המעון הילדים יקבלו את כל הטיפולים הפרא רפואיים להם זקוקים, כאשר בכל כיתה יהיו מספר סייעות וגננת מוסמכת המנהלת את סדר היום.

במהלך היום הילדים יקבלו ארוחת בוקר, צהריים וארוחת מנחה. "הקשר שלנו עם ההורים הוא המפתח להצלחה. ההורים מגיעים למסגרת פעמיים בחודש ומקבלים הדרכה מהצוות המטפל ומהעו"ס המלווה אותם בתהליך. בנוסף נפגשים ההורים באופן רציף עם הצוות הפרא רפואי ומקבלים הנחיות ומטרות שניתן ליישם גם בבית", מספרים בפרח.

מנכ"ל רשת פרח, משה שטיין סיפר ל"תל אביב אונליין": "רשת פרח הוקמה כדי לתת מענה לילדי החינוך המיוחד, על כל סוגי המוגבלויות ובכל הגילאים ולממש את הפוטנציאל הטמון בכל ילד לפי צרכיו ויכולותיו. אנו מעניקים לכל ילד וילדה מעטפת אישית, מקצועית ומקדמת ובונים לכל ילד את התוכנית המדויקת לו להתפתחות מיטבית והתקדמות בתחומים הרלוונטיים לו.

"אחת מאבני היסוד שלנו בפרח היא שילוב ילדי החינוך המיוחד וחינוך לעצמאות. חשוב לנו לתת לילדי פרח את הכלים הטובים ביותר להשתלבות על פי יכולותיהם במערכת החינוך כמו כל בני גילם, ויותר מכל שילוב חברתי, כדי שיגדלו להיות מבוגרים עצמאיים, בעלי ביטחון עצמי ביכולותיהם על אף המוגבלות.

"רשת פרח נותנת מענה לילדים החל מגיל שלושה חודשים, כמו גם גנים לילדים בגילאי 3-6 וכן בתי ספר יסודיים ועל יסודיים. המסגרות מיועדות לילדים הסובלים מלקויות מגוונות: מוגבלות שכלית תסמונות נדירות ומוכרות, בעיות רפואיות, cp, התפתחותית, עיכוב התפתחותי, אוטיזם ברמות תפקוד שונות,  ליקויי שפה, קשיים רגשיים או נפשיים, עיכוב התפתחותי על רקע סוציאלי ועוד.

"אנו מאמינים כי בהתאמת תוכנית טיפולית לכל ילד, ניתן להביא להישגים גבוהים והתקדמות משמעותית בתפקודו והתפתחותו. הצוותים שלנו נבחרים בקפידה ומורכבים מאנשי טיפול, חינוך וצוותים רפואיים ופרא רפואיים מהשורה הראשונה, שעובדים בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם המשפחה כדי לייצר את התנאים הטובים והנכונים עבור הילד ומשפחתו.

"רשת פרח גדלה ומתרחבת, ואנו שמחים שיש לנו את האפשרות לתת מענה לעוד ילדים בכל רחבי הארץ. בשנת הלימודים הקרבה יפתחו שני מעונות יום שיקומיים חדשים, בתל אביב ובנס ציונה. עד לפתיחת המעונות שלנו, היו ילדי האיזור נוסעים מרחקים גדולים בשביל מסגרת מתאימה ואנו שמחים להיות אלו שמביאים בשורה, לכל ילדי החינוך המיוחד מגיעה מסגרת איכותית וקרובה לבית,  איפה שצריך אותנו אנו מתייצבים ומקימים מעונות, גנים ובתי ספר למען ילדי החינוך המיוחד מתוך אמונה שכשילד נמצא במסגרת שמדויקת לו, ומכוונת כל כולה לקידומו, הוא מתפתח ומשפר את יכולותיו, הוא שמח להגיע אל המסגרת בכל בוקר וזה הכי חשוב מבחינתנו, השמחה, החיוך ותחושת המסוגלות".

הרשת מעסיקה מאות אנשי מקצוע וראשי צוותים מיומנים בתחום החינוך המיוחד, וכן אנשי מקצוע ממקצועות הבריאות והפרא-רפואי: מרפאות בעיסוק, קלינאיות תקשורת, מטפלות בהבעה ויצירה וכו'. כל זאת לצד מערך הדרכה וליווי פדגוגי מקצועי של הצוותים. רשת פרח מפוקחת באופן גורף על ידי הרשויות השונות, מבוקרת ועומדת בכל התקנים הנדרשים, ובעלת כל האישורים המתחייבים בחוק להפעלה ולניהול מערכות ומסגרות חינוך מיוחד. הרשת פועלת ועומדת בקשר רציף עם משרד החינוך, משרד הבריאות, משרד הרווחה ומשרד הכלכלה וזוכה לשבחים רבים על פעילותה.

חדר סנוזלן. צילום: דוברות פרח

חדר סנוזלן. צילום :דוברות פרח

מנכל רשת פרח, משה שטיין. צילום: דוברות פרח

מנכל רשת פרח, משה שטיין. צילום: דוברות פרח

מיה הרלב, מנהלת מעון פרח החדש בתל אביב בשכונת צהלה מספרת ל"תל אביב אונליין": "אני תל אביבית, גרה בהדר יוסף. התחלתי לעבוד בפרח לפני חמש שנים במסגרות שלהם באלעד. עכשיו, כשהוקם המעון השני בתל אביב היה בזה משהו טבעי שתל אביבית תעבוד בתל אביב. היה לי בעבר ניסיון ניהולי, עשיתי קצת שטח וכעת אני חוזרת לניהול. עיריית תל אביב בנתה מבנה מפואר עבור המעון שיאכלס בסופו של דבר 40 פעוטות, גם בכיתות תקשורת ילדים על הרצף האוטיסטי, וגם בכיתות שיקום שיש להם עיכוב התפתחותי מאיזה שהן סיבות. תהליך ההקמה של המעון נמצא ממש עכשיו בשיאו וכולל הצטיידות ברמות הכי גבוהות שיש כולל כל הטכנולוגיות הכי החדישות שיש. כל מה שאפשר לספק היום במעון קורה אצלנו".

ספרי על החיבור שלך כחילונית לרשת פרח שהיא במקור חרדית.

"אני חילונית גמורה. כשהגעתי לעבוד באלעד אמרו לי בזמנו שאני לא צריכה לשנות את הלבוש שלי אבל צריך להתאים לסביבה אז קניתי חצאית וקניתי בגדים מתאימים. כשהתחלתי לעבוד באלעד גיליתי עולם נפלא, אחר לגמרי ממה שאנחנו נחשפים אליו ביום יום. מצאתי שם חברות אמיתיות לחיים. הם קיבלו אותי כמו שאני, באהבה גדולה וכבוד למי שאני ומה שאני, ובאמת מצאתי ארגון הכי טוב שעבדתי בו, ארגון שרואה את הילד ואת מה שהוא צריך לפני הכל, לפני תקציבים, ואני  אומרת את זה בלב שלם. בסופו של דבר אנחנו מביאים למעון גישה טיפולית אינטגרטיבית שבמרכזה עומד הילד ומה מתאים לו. אני מעבירה את השיטה לכל הצוותים שאני מגייסת וזה סימן דרך מבחינתי.

מה הייחוד שלכם?

"בעיני האיכות של פרח היא שהילד באמת לפני הכל, לפני תקציבים, לפני כללים, ואם יש ילד שצריך משהו מעבר הוא תמיד יקבל אותו. אף הורה ואף ילד לא ישמע 'לא' כי אין תקציב, או כי זה לא מסתדר, אם יש צרוך הוא יקבל וזה מאוד ייחודי לפרח.

"אני מאוד גאה להיות חלק מהארגון הזה ובאמת ההבנה שבסופו של יום היא שכדי שכל ילד יוכל להתקדם ולהתפתח צריך למצוא את דרכו. 'חנוך לנער על פי דרכו', מה שמתאים לאחד לא מתאים לשני. המקצועיות שלנו והעבודה שלנו היא לדעת להסתכל על המטרות ולמצוא עבור כל ילד את הדרך שמתאימה לו".

רשת פרח פועלת ברשויות נוספות בכל רחבי הארץ ובפרח גאים בצמיחה המרשימה של הרשת, בהתרחבותה המתמדת ובמתן השירותים לערים ורשויות רבות ברחבי הארץ, בין היתר: בטבריה, נס ציונה, באר יעקב, זכרון יעקב, חריש, אלעד, שומרון, תל אביב, ביתר עילית, שומרון, גוש עציון ונוף איילון.

 

 

קטגוריות: תוכן שיווקי

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *